Ubezpieczenie assistance – podstawowe informacje

Ubezpieczenie auta obejmuje kilka wariantów – od obowiązkowego (od odpowiedzialności cywilnej) do dobrowolnych (które zapewniają określoną ochronę kierowcy i pasażerom). Jednym z takich ubezpieczeń jest assistance, które zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. I trudno się temu dziwić, gdyż ten rodzaj polisy zapewnia osobom podróżującym autem określoną ochronę (w zależności od warunków umowy), a dodatkowo charakteryzuje się przystępną ceną. Co należy wiedzieć o tym rodzaju ubezpieczenia?

Co to jest assistance?

Ubezpieczenie assistance - podstawowe informacjeAssistance to dobrowolne ubezpieczenie pojazdu, które zapewnia ubezpieczonemu pomoc określoną w warunkach umowy. W zdecydowanej większości przypadków jest to pomoc:

techniczna (naprawa auta, holowanie pojazdu, uruchomienie silnika, dowóz paliwa, organizacja parkingu czy zapewnienie pojazdu zastępczego)medyczna (opieka medyczna dla osoby posiadającej assistance oraz członków jego rodziny)informacyjna (udzielenie informacji o najbliższej stacji paliwowej bądź warsztacie)Co warto pamiętać – zakres tej pomocy może być bardzo różny i jest uzależniony od warunków i zakresu konkretnego ubezpieczenia.

Assistance – podstawowe zalety

Ubezpieczenie pojazdu w ramach assistance posiada kilka niewątpliwych zalet, wśród których można wymienić:

  • gwarancja pomocy w przypadku zaistnienia nieoczekiwanego zdarzenia
  • dosyć szeroki zakres polisy
  • poczucie bezpieczeństwa i komfortu
  • krótki czas oczekiwania na przybycie pomocy
  • zapewnienie pojazdu zastępczego

Dodatkowo – co także nie jest bez znaczenia – ten rodzaj ubezpieczenia auta charakteryzuje się dosyć niską ceną. Z tego też powodu jest popularnym ubezpieczeniem pojazdu, na które decyduje się coraz więcej właścicieli aut.

Ubezpieczenie assistance może być sprzedawane w dwóch opcjach – jako dodatek do oc (i wtedy jest ono obligatoryjne) lub jako ubezpieczenie dobrowolne. W pierwszym przypadku jego zakres jest bardzo ograniczony i zazwyczaj ogranicza się do pomocy jedynie w razie wypadku. Dlatego dużo bardziej opłaca się wybrać drugą opcję, która może być dostosowana do potrzeb właściciela pojazdu. To sam posiadacz auta decyduje jaki wariant assistance będzie spełniał jego oczekiwania.

Oblicz składkę na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.